22 Comments

Az van, hogy keverjük a szezont a fazonnal.

Normál esetben egy futballválogatott tükrözi az adott ország fociját. Két esetben nincs így: futballimportőr országban a klubfociban más országokból összevásárolt sztárok fociznak, akik nem játszanak a válogatottban, a válogatott meg a másodhegedűsök csapata. Futballexportőr országban meg eladják (elengedik) a tehetséget, aztán ha ezek visszajönnek a válogatottba, fényévekre lehetnek a klubfocitól.

Mi magyarok mindent is szarul csinálunk, anélkül öntünk ki csilliárdokat focira, hogy egy tehetséghez is közünk lenne, de ha a válogatott véletlenül rúg 1 db gólt, akkor lefossuk a bokánkat.

Igazi sportokban világ és európa bajnokok vagyunk, de az senkit se érdekel. Ez a szemét meg könnyet csal az ellenzék szemébe is, mer’ ugye a mi fiaink. Hát nem. Az ő szüleik fiai, az ő életük, az ő pénzük, az ő sikerük, a mi milliárdjaink meg el vannak lopva. Ezen ezer gól se segít.

Expand full comment

Ezzel nagyon egyet tudok érteni!

Expand full comment

Köszi a cikket, jó volt olvasni!

Igaz, még az EB előttről, de tanulságos visszaolvasni, és egy nem várt helyről ír hasonlókat:

https://wmn.hu/wmn-life/62807-csepelyi-adrienn-uzenet-a-karogoknak-avagy-europa-bajnoksag-es-szoboszlai-lufi

Expand full comment

Abszolút igaz! Nekem is görcsbe rándul az epém, amikor az egységsugarú ellendrukker a túlfizetett botlábúakról karattyol. Lehet, hogy túlfizetettek, ezt nem én fogom eldönteni, de a többségük ezt a pénzt piaci alapon működő nyugati csapatoktól kapja, és ott nem szokás a semmiért fizetni. Az egyetlen közpénz, ami a válogatottban van, az Rossi fizetése. És lehet azt is sokallni, de tény, hogy jó szakember és a jó szakember drága. Ez van és szerintem ez a pénz egyike a kevés jól elköltött közpénznek. Lássuk be, a válogatott az ő keze alatt a magyar foci átlagos színvonalához képest folyamatosan felülteljesít, szóval ő megdolgozik ezért a pénzért.

Expand full comment

Én mint egységsugarú ellendrukker nem a fizetésüket, hanem az SZJA-mentességüket kérdőjelezem meg...

Expand full comment

Alig páran játszanak itthon a válogatottból. Ha már SZJA-mentesség, akkor inkább az NB1-ben tömegesen megtalálható középszerű légiósok hadától sajnálom

Expand full comment

Azt én is. De - mint mondtam - a döntő többségüket ez nem érinti, mivel nem itthon kapják a fizetésüket. De tudod mit, én az összes olimpiai sportban elért válogatottságot díjaznám egy szja mentességgel. De csak a válogatottakat, nem az NB1 11. helyezettjének tartalékkapusát.

Expand full comment

Igen, az igazságosabb lenne...

Expand full comment

A Főni 2007-ben azt mondta, hogy 7-8 éven belül 50 top bajnokságban (angol, spanyol, német, olasz) szereplő játékost akarnak kineveleni, akikből aztán lesz egy jó válogatott. Aztán 17 év után ötöt is nehéz összeszedni, az elköltött milliárdok ellenére is. És igen, a válogatott nem az akadémiák miatt jutott ki három egymást követő EB-re, hanem pont annak ellenére. De ha az a sok milliárd értelmesen lett elköltve (tudom, hogy soha nem is volt az a cél, csak a közpénz lenyúlása), akkor most nem amiatt kellene szomorkodni, hogy az angolok, meg a portugálok nem kaparták ki nekünk a gesztenyét, hanem simán továbbment volna a csapat a németekkel együtt.

Expand full comment

A Puskás “Akadémia” lett ugye kinevezve az akadémiai rendszer zászlóshajójának. Azóta csak nevenincs külföldiek fociznak ott, ennyit a nevelő szerepéről.

Expand full comment

Nem mintha többi kiemelt akadémia jobban teljesítenie. A 15 közül talán az MTK több, komolyabb karriert befutó játékosokat felmutatni - csak azt jóval korábban alapította Várszegi Gábor, nem állami, hanem magánpénzéből.

Expand full comment

Rózsi jó szakember... 🤦🏼‍♂️

Expand full comment

Az eredmények őt igazolják.

Expand full comment

A sportágakat kétfele lehet osztani a következő szempont szerint: vannak azok a sportágak, amikben a csúcs az olimpiai arany. Pl, kajak-kenu, úszás, vívás, stb. Ezek a sportágak általában nem igazán piacképesek, és bár nagyon szép dolog az olimpiai érem, ha nem lenne állami dotáció, nemigazán lehetne belőle megélni, és mivel az állami dotáció ennyire fontos, a több támogatás általaban jobb eredményeket is jelent. És vannak a sportágak, amelyeknek akkora közönséget vonzanak, hogy saját jogon megélnek a piacról, és az olimpia, ha egyáltalán jelen van rajta, csak egy verseny a sok közül. Tipikus példa erre foci, a kerékpár, a tenisz. Ezeknél az állami dotáció nem igazán hatékony, sőt.. pont ahogy az üzleti életben is, minél jobban belenyúl az állam, annál több kárt csinál.

Expand full comment

Jó poszt,, józan és reális.

A magyar hokit és a kézilabdát sokak szerint a rálocsolt sok milliárdok rontották el.

Expand full comment

Jó írás, köszönet érte!

Expand full comment

(A Kistücsök, ha jól tudom, NERhely.)

Expand full comment

Nagyon szépen összeszedted a gondolataimat a témában... 😅

Expand full comment

Jómagam sem fogalmazhattam volna pontosabban. ;-)

Annyit még hozzá, hogy Rákosi idejében, amikor a futball válogatottra is volt 3 éves terv, senkinek eszébe nem jutott ellendrukkolni az Aranycsapatnak csak azért, mert a rendszer propagandára használta a sikereket.

Expand full comment

Orbán személyes sikerként könyvelheti el, hogy ebben is megosztottá tette az országot.

Expand full comment

Ha semmi közünk ehhez a válogatotthoz, akkor minek örül aki örül?

Expand full comment

Nekünk van közünk. A NER által beleöntött százmilliárdoknak nincs. (Kivéve Sallai és félig Schäfer.)

Expand full comment