41 Comments

A Holzkoffer az igazi! Csakish!

Expand full comment

Nem tudom, hogy milyen gépekkel és milyen alapanyagokból készült a "tiltott" sör, de próbáltam és nekem nem jött be (kimondottan rossznak találtam, és mivel jó ötven éve gyakorlom a sörivást, így szinte biztos, hogy rossz, de legalábbis nem jó. A dolgok alakulása igazol is - ha annyira jó lenne, megvennék dupla áron is, mer' a magyar virtus ilyen.) Ráadásul pofátlanul drágán adták - igyák a mélymagyarok, gondoltam és visszatértem a cseh-osztrák vonalra.

Expand full comment
founding

Temesvári lokálpatriótaként természetesen vallom, hogy a Timișoreana* a tömegfogyasztásra szánt legihatóbb romániai lager-sör, amire nézve vérforralóan sértő már az is, hogy egy posztban említik azzal a csíki "sör"-rel, amit háromszor is kipróbáltam, de az általa nyújtott ízélményről kizárólag az állott pocsolyavízzel felhígított és legalább egy hétig érlelt, majd desztillált lóvizeletre tudok asszociálni (noha ez utóbbit soha nem kóstoltam).

*: a temesvári sörgyárat 1718-ban alapította Savoyai Jenő herceg, a két világháború között ez volt a román királyi család hivatalos udvari sörbeszállítója. Van saját kocsmája és étterme; ha arra jártok, ne hagyjátok ki, mert a konyhájuk is nagyon jó!

Expand full comment

Nagyon frusztráló, hogy a közvéleménykutatásban csupa olyan opcoó szerepel, amit nem is értek. :D És az antialkoholisták/absztinensek hova álljanak? Ki?!

Expand full comment

Nekem erről az jut eszembe, azon kívül, hogy a magyar politika és közélet eljuttatott oda, hogy idegrángásom van az "erdély" szó hallatán, hogy egyszer vettem piacon dinnyét, és kérdeztem az árust, hogy jó édes-e? Azt válaszolta, hogy persze, hiszen ez magyar. Mondtam neki, hogy szerintem ez egyáltalán nem garancia az ízre. Azt mondta, biztos, hogy jó lesz, hát magyar. Mondtam neki, hogy életem legfinomabb, legédesebb görögdinnyéjét amúgy Görögországban ettem, de ezzel az információval nem tudott mit kezdeni, megakadt nála a lemez, lefagyott a kis agyában az alkalmazás.

Expand full comment

"azt a fáradtságot se vesszük". Nem. Sírva könyörgök, legyen már különbség a fáradság és a fáradtság között. (És talán a Himnusz szövegét is le tudjuk írni helyesen.)

Expand full comment

Röhögés közben azon gondolkodom, hogy van más ilyen is. Az a Hell márkanevű izé pl. Cég, amelyik azt a vízbázist pumpálja kifele, amit az akkugyárak is céloznak. Meg a közeli város ivóvízbázisa is, talán.

Expand full comment

Csak az a kérdés, hogy a rossz üzleti modell mögött a tulajdonos is bukik, vagy mossa kezeit és alapítja a következő pénzlenyúló projektet.

Expand full comment

A lóhúgy minőségű csiki vackot, igya aki csinálja.

Maradok az iható söröknél.

Expand full comment

És néha állami támogatással is...

Expand full comment

Citromos nullás vagy 2%-os Gösser, mer' nem bírom a piát, de nyáron jól esik...

Expand full comment

Hol maradt a választékból az alkoholmentes sör? ;)

Expand full comment

Az hogy van, hogy a bajor vilagost itt 3 falvankent fozik, teljesen versenykepes minosegben a pilsnerrel es egy ures rekeszt telire cserelnek 14€ert? 😅

Mindegy mitol van igy, de nehogy elrontsa barki!

Expand full comment

"Mindent 4-5 sörmulti ural" - messze nem ez az egyetlen ilyen terület. Vajon jó-e ez a fogyasztónak? Ilyen kevés szereplő már könnyen tud kartellezni vagy ha az egyik csődbe megy, akkor nagy a kiesés...

Expand full comment

CIUC az igazi!

Expand full comment

Azért ez így elég erős túlzás.

Lager sör és lager sör között nagyon nagy különbségek lehetnek. Romániában pl. érezhetően más a Ciuc, a Timisoreana és az Ursus (az elmúlt évtizedekben a Ciuc minősége kb. stagnált, a Timisoreanáé javult, az Ursusé romlott).

Magyarországon a Borsodi termékei fosok, a Sopronié egész jók, a Dreher iható.

Egy időben a Borsodi gyártotta a Tuborgot, akkor ihatatlan volt, most talán Szerbiában gyártják, az megint jó, az eredeti is jó volt.

Nem tudom az okát, de vannak különbségek bőven.

És nyilvánvaló, hogy a cseh sörök a legfinomabbak, :)

Expand full comment